fbpx

W lutym Ukraina została zaatakowana przez Rosję. U naszych sąsiadów trwa wojna. Staramy się im pomagać – gościmy w Polsce uchodźców, wspieramy ich pomocą humanitarną, która trafia za naszą wschodnią granicę. W akcję wsparcia włączyło się również środowisko Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych.

 

Podmioty Grupy MiŚOT, pracującej na rzecz Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (www.misot.pl), koordynują m.in. zbiórkę środków dla potrzebujących (www.siepomaga.pl/misot-dla-ukrainy) oraz dostawę sprzętu telekomunikacyjnego dla operatorów ukraińskich. Pierwsza partia urządzeń została przekazana w marcu br. (czytaj: isportal.pl/serwery-dla-ukrainy/).

 

Grupa MiŚOT (Stowarzyszenie e-Południe oraz Fundacja Lokalni), Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej, Fundacja Nasza Wizja oraz Kancelaria itB Legal przygotowały ponadto pakiet dokumentów niezbędnych do wdrożenia usług telekomunikacyjnych „Internet od Lokalnych dla Uchodźców z Ukrainy”, którzy obecnie przebywają w Polsce. Zestaw dokumentów, dostępny dla operatorów za darmo, ułatwi świadczenia takich usług na preferencyjnych warunkach.

 

I Ty możesz pomóc! Grupa MiŚOT przygotowała ankietę dla osób gotowych pomóc w działaniach na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy. Zapraszamy do zaangażowania, zgłaszania pomysłów i rejestracji w bazie wolontariuszy.

 

Dziękujemy za wpłatę

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.