Sprzęt, koszulki, podłączenie internetu od lokalnego dostawcy oraz dofinansowanie pobytu jednego z uczestników – Fundacja Lokalni ponownie wspiera młodych dziennikarzy obozu Potęga Prasy.

Potęga Prasy to obóz dziennikarski, który już od 25. lat odbywa się w nadmorskim Rewalu. Przez ponad dwa tygodnie młodzież pracuje nad tekstami do gazety Rewalacje, prowadzi audycje radiowe (stoi tu prawdziwy maszt nadający na falach ultrakrótkich) oraz realizuje materiały wideo. Głównym patronem medialnym obozu jest tygodnik Angora, wspiera go także Stowarzyszenie Potęga Prasy.

Dzięki wsparciu Fundacji Lokalni, za pośrednictwem Projektu MDM (Media dla MiŚOT), na jednym z tegorocznych turnusów szlify dziennikarskie będzie mógł zdobywać 16-letni Yarek, na stałe mieszkający w Mikołajowie na Ukrainie, od ubiegłego roku uczący się w łódzkiej Międzynarodowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Przygotowany przez niego tekst ma dotyczyć telekomunikacji i być może trafi także na łamy naszego portalu.

Współpraca na linii Fundacja Lokalni – Potęga Prasy zaowocowała też nowym łączem internetowym w ośrodku Mieszko w Rewalu, w którym od kilku lat stacjonują adepci dziennikarstwa. Współpracujący z grupą MiSOT lokalny operator Łapneta.pl rozpoczął tam świadczenie usług dostępu do internetu i telewizji IP.

– Cieszymy się, że mamy wreszcie łącze światłowodowe, pozwalające na swobodną pracę – mówi Adam Owczarek, prezes zarządu Stowarzyszenia Potęga Prasy. – Dzięki temu możemy myśleć np. o transmisjach internetowych w naszej obozowej TeVaRewal. Szybkie łącze pozwoli nam także na bezproblemowe streamowanie do sieci sygnału prowadzonej przez młodzież rozgłośni RewalStacja. Szybki internet to także znaczne ułatwienie dla młodych ludzi, którzy dziś, właśnie przez sieć, zdobywają wszelkie informacje, nie tylko dla potrzeb obozowych mediów, ale także prywatnie.

– Nasza współpraca z obozem to także przykład, że lokalni operatorzy mogą, lepiej i szybciej niż duzi, zareagować na konkretne potrzeby społeczności w małych miejscowościach – dodaje Daniel Piecuch, prezes Fundacji Lokalni.

Tegoroczne działania to kontynuacja dotychczasowej współpracy. W ubiegłym roku, dzięki pomocy Fundacji Lokalni, obóz wzbogacił się o nowy router pozwalający nie tylko na szybszą łączność internetową, ale także lepsze działanie wewnętrznej sieci komputerowej. Ponadto dziennikarze ISPortalu mieli okazję podzielić się z uczestnikami swym dziennikarskim doświadczeniem.

Przedstawiciele Fundacji Lokalni i Stowarzyszenia Potęga Prasy mają nadzieję, że to nie koniec działań, i że w kolejnych latach będą mogli dalej współpracować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *